Diecezjalny etap Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

W dniu 5 marca 2015 r. troje uczniów naszej szkoły z klasy 4 TA: Anna Jarosińska, Klaudia Niedźwiadek i Piotr Jędrzejczyk wzięło udział w diecezjalnym etapie Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe.

Najpierw, uczestnicy Olimpiady zmierzyli się z testem w najstarszym w Polsce klasztorze Franciszkanów w Krakowie, który wybudowano w 1237 r. Pytania dotyczyły nie tylko życiorysu św. Maksymiliana, ale również Ewangelii według św. Jana i ABC Rycerstwa Niepokalanej, które św. Maksymilian założył. Później wszyscy uczestniczyli w Eucharystii, po której nastąpiło ogłoszenie wyników.

Spośród wszystkich uczestników Olimpiady wyłoniono trójkę, która zakwalifikowała się do ostatniego, ogólnopolskiego etapu, który odbędzie się 26 marca w Siedlcach. Wśród szczęśliwców znalazł się przedstawiciel naszej szkoły – Piotr Jędrzejczyk. Życzymy mu wszyscy powodzenia!!!  :)

Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

Dodaj komentarz