Dzień Papieski – wyjazd do Rychwałdu

Co roku uczniowie naszej szkoły z okazji Dnia Papieskiego organizują wycieczkę do miejsca związanego ze św. Janem Pawłem II. Tak było i w tym roku. W dniu 20 października 2016 roku kilkudziesięciu naszych uczniów pod opieką Pani Katarzyny Jagi-Stępień, Panów Leszka Pasternaka i Marcina Bauerka udało się z  tej okazji na wycieczkę.

Najpierw odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie koło Żywca, w którym 18 lipca 1965 roku Prymas Polski ks. Kardynał Stefan Wyszyński (dzisiaj Sługi Bożego) razem z ówczesnym ks. Arcybiskupem Karolem Wojtyłą, późniejszym papieżem Janem Pawłem II dokonali koronacji cudownego obrazu. Karol Wojtyła jako papież nie zapomniał o Pani Rychwałdzkiej, czego dowodem jest ofiarowany do sanktuarium złoty różaniec i świeca z herbem papieskim, która została umieszczona po prawej stronie ołtarza.  Tam uczniowie  mogli posłuchać historii cudownego obrazu i samego sanktuarium, jak również usłyszeć historię życia i śmierci błogosławionych męczenników z Peru o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, franciszkanów, którzy 9 sierpnia 1991 roku zostali bestialsko zamordowani w Pariacoto w Peru przez terrorystów Komunistycznej Partii Peru „Świetlisty Szlak” za wiarę i miłość. Opowieść była bardzo interesująca ponieważ została opowiedziana przez o. Tadeusza Pobiedzińskiego, który znał ich osobiście. Po wysłuchaniu historii uczestnicy wycieczki wzięli udział we Mszy Świętej, odprawionej w ich intencji a której przewodniczył franciszkanin o. Michał Mordziałek.

Po Mszy Świętej uczestnicy udali się do Wadowic, gdzie zwiedzili Domu Rodzinnego Jana Pawła II.dscn0591-copy dscn0593-copy dscn0594-copy dscn0595-copy dscn0598-copy dscn0605-copy dscn0609-copy dscn0614-copy

Dodaj komentarz