Finał Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie

Co ma Kubuś Puchatek wspólnego ze św. Maksymilianem?

W dniu 26 marca 2015 r. uczeń klasy 4 TA Piotr Jędrzejczyk wziął udział w finale Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie, który odbył się w Siedlcach, gdzie ostatecznie zajął 32. miejsce w Polsce. Myślimy, że za tak wysokie miejsce Piotrka możemy śmiało nazwać specjalistą od św. Maksymiliana. W Olimpiadzie można było wygrać indeksy między innymi na Katolicki Uniwersytet Lubelski, na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Całe wydarzenie finału było dla nas specyficznym przeżyciem, ponieważ żeby zdążyć na Olimpiadę musieliśmy wyjechać już poprzedniego dnia z Krakowa. W Siedlcach nocowaliśmy u jednej z zaprzyjaźnionych z Braćmi Franciszkanami – organizatorami Olimpiady – Rodziny, która bardzo życzliwie nas przyjęła pod swój dach. Adres, pod którym mieszkaliśmy też był bardzo wyjątkowy, ponieważ dom usytuowany był przy ulicy Kubusia Puchatka.

Postawa Piotra jest o tyle godna podziwu, że pomimo ważnych egzaminów jakimi są matura i egzamin zawodowy, który niebawem go czeka, znalazł czas na to żeby poznać wspaniałą i heroiczną postać św. Maksymiliana Kolbego. Piotrowi życzymy połamania pióra na maturze i zdania egzaminu zawodowego. Niech św. Maksymilian wyprasza mu u Boga potrzebne łaski.

Piotr Jędrzejczyk, IV TA

Dodaj komentarz