Marta Fox „Magda.doc”

Książka Marty Fox pt. „Magda.doc” to opowieść, a raczej pamiętnik prowadzony przez dziewczynę, młodą nastolatkę, która jest obecnie w klasie maturalnej. Główna bohaterka –Magda to najlepsza uczennica w szkole, tzw. „kujon”, ma jednak problemy w domu – jej tata zmarł, a matka, wydaje się osobą nieczułą, a nawet okrutną.  Życie osobiste także nie układa się tak, jakby Magda sobie tego życzyła. Spragniona prawdziwego uczucia, naiwnie lokuje swoją pierwszą miłość w związku z wyidealizowanym przez nią Łukaszem. Od tego czasu życie Magdy zmieni się diametralnie, a czy na dobre i jakie wynikną z tego konsekwencje? Przeczytajcie i przekonajcie się sami!

To naprawdę specyficzna książka, którą czyta się z przyjemnością. Treść całego pamiętnika stanowią zwierzenia bohaterki zapisywane w pliku „Magda.doc”. Opisuje tam ona swoje problemy, emocje, zdarzenia, jakie miały miejsce pomiędzy poczęciem dziecka a jego urodzeniem. Magda.doc to pełna dramatyzmu, ale i epizodów humorystycznych oraz wewnętrznego ciepła, mądra powieść o dojrzewaniu. Warto przeczytać. Książka znajduje się w szkolnej bibliotece.

Zdjęcie0890

Dodaj komentarz