Pobyt we Francji

W dniach od 04.12 do 10.12. 2016 r. nauczyciele z naszej szkoły brali udział w Programie ERASMUS+ dotyczącym MOBILNOŚCI KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ I KARTY JAKOŚCI MOBILNOŚCI.

Wyjazd odbył się do CAMPUS LA SALLE SAINT – CHRISTOPHE w MASSEUBE we Francji.

Zadaniem projektu była obserwacja pracy nauczycieli w szkole francuskiej oraz zapoznanie się z metodami pracy z uczniem, rozwiązywanie problemów wychowawczych i opiekuńczych, jak również poznanie typowych dla regionu surowców spożywczych i ich wykorzystanie w gastronomii.

Nauczyciele naszej szkoły podczas spotkań z dyrekcją i nauczycielami francuskimi zapoznali się z systemem edukacji zawodowej we Francji, klasyfikacją zawodów, potwierdzaniem efektów szkolenia i możliwościami dalszej edukacji.

Podczas pobytu zwiedzili szkołę, pracownie technologiczną, restaurację aplikacyjną i inne pracownie przedmiotowe. Nauczyciele odbyli spotkania szkoleniowe na temat rozwiązywania problemów wychowawczych w szkole francuskiej, współpracy z rodzicami, zadań  psychologa i pedagoga szkolnego. Brali również udział w zajęciach praktycznych i uczestniczyli w produkcji typowych potraw kuchni francuskiej pod kierunkiem francuskich instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Zwiedzili  Targi Regionalnej Żywności oraz główne zabytki miasta i okolic.

20161205_113343 20161206_143604-1 cam00552 cam00576 cam00710 cam00713 cam00721

Dodaj komentarz