Produkty tradycyjne i regionalne kluczem do sukcesu ucznia Naszej Szkoły…

XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych

W dniach 4-6 marca 2016 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie odbył się XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych, którego celem było połączenie  tradycji Polskiej Wielkanocy z nowymi trendami kulinarnymi. Była to kolejna edycja niniejszego konkursu, a dla nas kolejna szansa na zaprezentowanie uczniowskich talentów.

Naszą szkołę w tym roku reprezentowało dwoje uczniów, a mianowicie uczennica 4 klasy technikum Angelika Sotwin wraz z opiekunem mgr inż. Izabelą Szymańską oraz uczeń 3 klasy szkoły zawodowej Karol Duda wraz z opiekunem mgr inż. Agnieszką Siembiedą . Angelika wykonała „Przepiórkę faszerowaną aromatyzowaną lnianką, podaną z musem szafranowym i sosem wiśniowo- jeżynowym pod gniazdem przepiórczych jaj”, z kolei Karol Duda przygoto-wał „Marynowanego fileta z pstrąga ojcowskiego w duecie z orzeźwiającą surówką, słodką śliwką flambirowaną przy udziale Śliwowicy Łąckiej, słonym oscypkiem oraz ogórkowo- żubrowym aromatycznym sosem”.

Nasi uczniowie w pełni wykorzystali wiedzę zdobytą w szkole oraz umiejętności praktyczne szlifowane pod okiem szefów – także  absolwentów ZSPS. Jesteśmy więc tym bardziej dumni z sukcesu, jaki osiągnął Karol Duda, który decyzją kuchmistrza Zbigniewa Kurleto został mianowany  „Kulinarnym Talentem Małopolski”. Wyróżnienie to dowodzi, iż „małe szanse są często początkiem wielkich przedsięwzięć” [Demostenes]. Wraz z rozpoczęciem stażu kucharskiego pod okiem tak wielkiego autorytetu kulinarnego, przed Karolem otwierają się duże  szanse  na  rozwój zawodowy. I choć nagrody nie są najważniejsze w tego typu  konkursach, to udział w certyfikowanych warsztatach kulinarnych pod okiem kuchmistrza Roberta Sowy oraz możliwość poznania i współpracy z najlepszymi sławnymi Szefami Kuchni stanowią nieocenioną wygraną . Tym samym zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do podejmowania kulinarnych wyzwań celem zaprezentowania swoich talentów.

W imieniu swoim oraz Karola Dudy składam  podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do osiągnięcia niniejszego sukcesu, w tym szczególnie Szefowi Kuchni Restauracji „VIDOK” przy alejach Krasińskiego 1 w Krakowie, tj. Panu Marcinowi Leśniakowi, absolwentowi naszej szkoły, a także Panu Michałowi Henzelowi, właścicielowi firmy Gastro-Pack w Wieliczce.

Angelika Sotwin, 4TG  Karol Duda, 3 KM  Karol Duda1  Przepiórka faszerowana  Pstrag ojcowski1  Pstrag ojcowski2  Pstrąg ojcowski  XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych  XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych1  XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych2  XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych3  XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych4  XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych5  XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych6  XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych7  XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych8  XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych9  XVII Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych10

Dodaj komentarz