Przetwarzaj / Gotuj / Dziel się

Otwarty plener kulinarny na Starym Kleparzu.

Przetwarzaj / Gotuj / Dziel się

 

Muzeum Etnograficzne w Krakowie we współpracy z Polską Akcją Humanitarną oraz Art & Food Bazar zaprasza do spotkania przy wspólnym stole na Starym Kleparzu, do rozmów o jedzeniu, ulubionych smakach oraz o problemach i wyborach, przed którymi na co dzień stajemy przygotowując posiłki.

Dzięki zaprzyjaźnionym kucharkom przygotujemy wspólnie 3 potrawy charakterystyczne dla krajów z których pochodzą. Do gotowania wykorzystane zostaną przede wszystkim produkty podarowane przez kleparskich wystawców, które w innym wypadku wylądowałyby w koszu. Będziemy uczyć się jak przygotować te potrawy krok po kroku i jak w pełni korzystać z prostych produktów, które mamy pod ręką nie marnując ich.

W ten dzień naszymi przewodniczkami będą:

Mayura z Indii, która  przygotuje dla nas pyszne RAJMA, czyli curry z czerwonej fasoli. To jedna z najpopularniejszych potraw w Północnych Indiach. Rajmę  serwować będziemy z ryżem i chutneyem autorstwa Mayury.

Mira z Korei, która pokaże nam jak gotować klasyczny BIMIMBAP- czyli proste i bardzo znane w Korei danie na bazie ugotowanego ryżu, sezonowych warzyw, z dodatkiem jajka i pysznego sosu chilli.

Pani Henia, która pokaże nam jak zrobić kochane przez wszystkich PIEROGI RUSKIE – z cieniutkim ciastem i ruskim farszem na bazie sera i ziemniaków.

Warsztaty odbędą się na Rynku Kleparskim w niedzielę, 15 maja w godzinach 11.00 – 14.00, w ramach projektu „Podaj Dalej”, który ma na celu nagłośnienie problemu dostępu do żywności oraz pomocy najbardziej potrzebującym. Wspólnie gotując oraz jedząc będziemy uczyć się jak w prosty sposób można zapobiec marnowaniu 9 mln ton żywności, która rocznie jest w Polsce wyrzucana do śmietnika.

Dodaj komentarz