Rok Josepha Conrada-Korzeniowskiego – wyniki konkursu

Rok Josepha Conrada-Korzeniowskiego – wyniki konkursu

Sejm RP ustanowił rok 2017 Rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego. To piękna  forma uczczenia 160-lecia urodzin pisarza, autora takich powieści jak : Jądro ciemności, Lord Jim, Smuga cienia. Jak przypominają autorzy projektu uchwały Conrad-Korzeniowski – właśc. Józef Teodor Konrad Korzeniowski – był synem „polskich patriotów, zesłańców syberyjskich″, pisarzem zasłużonym dla kultury polskiej i światowej”. Podkreślono, że dzięki swojemu dorobkowi literackiemu „zajmuje niekwestionowaną pozycję klasyka literatury nowoczesnej, który zmienił oblicze prozy powieściowej″. Dzieła Conrada powstały pod wpływem literatury polskich romantyków, zawierają  uniwersalne wartości etyczne i mają zasłużone  miejsce w kanonie lektur. Conrad był i jest dla Polaków bardzo ważnym pisarzem, do którego zwracamy się w trudnych momentach. Pisarz odnosił się do świata cywilizacji i polityki, ale też do naszych codziennych dylematów i wyborów.

Poniżej przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu literacko-plastycznego związanego z twórczością J. Conrada. Nagrodzone prace możecie oglądać w gablocie na I piętrze.

M.B.

 WYNIKI   KONKURSU 

 I  miejsce  (ex aequo)

MARZENA SIARA  kl. II EW

ZUZANNA MIREK  kl. I TGK (obraz olejny)

II  miejsce

ANGELIKA DUSZYC  kl. II TG

III miejsce (ex aequo)

WIKTORIA  GRZYBOWSKA kl. I TGA

ALEKSANDRA  GODEK kl. I TGA

Wyróżnienia :

MARTA ZAJĄC  kl. IV TG

MICHAŁ MOTYKA  kl. III KC

JOSEPH CONRAD (1857-1924). Polish (naturalized British) writer.

 

Dodaj komentarz