Róże z ciasta kruchego z jabłkami

Składniki:
2 szkl mąki
1 szkl cukru pudru
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
100 g margaryny
2 jajka
Składniki na ciasto zagnieść. Zawinąć w folię i włożyć do lodówki na 30 min.

2-3 jabłka
1,5 szkl wody
sok z połowy cytryny
2 łyżki cukru

Wodę, sok z cytryny i cukier wymieszać i zagotować. Jabłka przekroić na połówki, wydrążyć i pokroić w cienkie plasterki, wrzucić do wcześniej przygotowanej wody i zostawić pod przykryciem na 2 min – odcedzić i pozostawić do ostygniecia. Ciasto rozwałkować i pociąć na plastry o szerokości ok 5 cm i długości 20 cm.  Każdy pasek smarujemy dżemem. Układamy plastry jabłek na brzegu paska, zawijamy drugim brzegiem, zwijamy w rulonik tak, aby powstała róża. Tak przygotowane układamy w papilotkach. Pieczemy ok 30-40 min w 180˚C. Po przestudzeniu posypujemy cukrem pudrem.

Róże z ciasta kruchego z jabłkami

Dodaj komentarz