Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września to dzień, kiedy nieodwołalnie kończą się wakacje i uczniowie wracają do szkolnej rzeczywistości. W bieżącym roku uroczysta inauguracja roku szkolnego odbyła się w czwartek 1 września i tradycyjnie zgromadziła zarówno uczniów, jak i nauczycieli.  W rozmowach uczniów dało się jeszcze wyczuć ducha wakacji, ale jednocześnie słyszało się radość ze spotkania z kolegami z klasy.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz przypomnieniem o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć o obrońcach Ojczyzny uczciliśmy minutą ciszy.

Ten rok jest rokiem szczególnym dla nas wszystkich, jest rokiem zmian. Spotykaliśmy się w nowym miejscu, w nowym wyremontowanym budynku, który od tej pory stanowił będzie siedzibę Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego.

Z dniem 1 września nastąpiła zmiana nie tylko budynku szkoły, ale również Dyrektora. Młodzież złożyła serdeczne podziękowanie Pani profesor Monice Konofalskiej-Wątek, która przez ostatni czas pełniła funkcję Dyrektora Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego. Pani profesor w krótkim przemówieniu, podziękowała wszystkim i życzyła dobrego roku szkolnego.

Jednocześnie w imieniu całej społeczności szkolnej uczniowie powitali  nowego Dyrektora Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego Pana profesora Tadeusza Zarawskiego. Złożyli Panu Dyrektorowi życzenia samych sukcesów w nowej pracy, braku jakichkolwiek trudności w kierowaniu szkołą, dobrej współpracy z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły.

Na koniec spotkania głos zabrał dyrektor szkoły pan Tadeusz Zarawski, który serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej. Szczególnie ciepłe słowa skierował do pierwszoklasistów, życząc im, aby w naszej szkole zawarli nowe przyjaźnie i mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe i sportowe.

Przed nami rok wytężonej pracy, ale także nadziei na kolejne sukcesy, których z pewnością nie zabraknie. Bądźmy pełni radości i czerpmy energię do pracy z wakacyjnych przygód. Pamiętajmy, że: „Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości – o tyle będziemy mądrzejsi…”

Dodaj komentarz