Smak pienińskiego pstrąga

W dniu 1 maja 2015 roku, odbyła się IV edycja konkursu kulinarnego  „Smak Pienińskiego Pstrąga”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół gastronomicznych oraz kucharze zawodowi z całej Polski.
Konkurs  odbył się w Sromowcach Niżnych nad Dunajcem u podnóża Trzech Koron, na scenie zbudowanej z łodzi flisackich. Organizatorem jest Pan Michał Henzel prezes firmy Gastro-Pack. Naszą szkołę godnie i w pełni profesjonalnie reprezentował Kamil Majerczyk, który jako jedyny otrzymał WYRÓŻNIENIE oraz nagrodę za wykonane danie:
„Trzy Korony”– czyli szaszłyk z pstrąga z Doliny Będkowskiej  (marynowany  met.  seviche) ze śliwką „suską sechlońską”  i oscypkiem –  aromatyzowany dymem wędzarniczym, podany w asyście jabłka i dyni na cydrze i trójniaku oraz sałaty z boczniakiem ostrygowatym. Smak pstrąga dopełniła czekolada,  sól kamienna wielicka oraz cytrynowy zest.
Pstrąg został podany na miniaturze drewnianej łodzi flisackiej, nawiązującej do słynnych spływów Dunajcem.
Drugi dzień festiwalu przeznaczony był dla zawodowych kucharzy. Jednym z nich, któremu mogliśmy kibicować, był absolwent naszej szkoły Wojciech Ćwiklik – pracujący w restauracji Wierzynek w Krakowie.

Nauczyciel przygotowujący: mgr inż. Izabela Szymańska

pstrag_2015_1 pstrag_2015_2 pstrag_2015_3 pstrag_2015_4 pstrag_2015_5 pstrag_2015_6

Dodaj komentarz