Spotkanie z przedszkolakami :-)

W ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkoła nawiązała współpracę z Samorządowym Przedszkolem Nr 12 w Krakowie.  Współpraca opiera się na cyklicznych spotkaniach uczniów ZSPS z przedszkolakami  i wspólnym czytaniu. Jej celem jest promowanie czytelnictwa, oraz wzmocnienie więzi między przedszkolakami, a młodzieżą.

Pierwsze spotkanie młodzieży z przedszkolakami odbyło się dnia 9 listopada. Tematem przewodnim była Straż Pożarna. Uczennice ZSPS Asia Fronczak, Kamila Kurleto, Krysia Orzechowska i Wiktoria Panuś zapoznały dzieci z książeczką Stanisława Janczarskiego  „Jak Wojtek został strażakiem”,  przedszkolaki słuchały przygód dzielnego chłopca z zapartym tchem. Po lekturze dzieci żywiołowo odpowiadały na zadawane im pytania. W dalszej części spotkania dwoje uczniów naszej szkoły Jakub Drewniak i Magda Guzik, którzy należą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylanach oraz Zbydniowicach oprowadzili krótką pogadankę na temat pracy i sprzętu Strażaków.  Następnie dzieci miały możliwość  oglądnięcia wozu strażackiego. Na zakończenie każdy z przedszkolaków otrzymał Odznakę Dzielnego Strażaka. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Koordynatorem całej akcji z ramienia ZSPS były panie profesor Joanna Jasiak i Urszula Staniszewska-Lelek.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Dodaj komentarz