Strucla drożdżowa z kakao i dżemem borówkowym

Strucla drożdżowa z kakao i dżemem borówkowym

1 szkl mleka
¾ paczki drożdży
6 łyżek cukru

Podgrzać mleko, dodać pokruszone drożdże, 3 łyżki cukru i 2 łyżki mąki, pozostawić do wyrośnięcia.

½ margaryny – rozpuścić
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 jajko- ubić z 3 łyżkami cukru i cukrem wanilinowym

ok. 0,50 kg mąki

Sposób wykonania:

Do wyrośniętego rozczynu dodać roztopioną margarynę, ubite jajko z cukrem, proszek do pieczenia i mąkę (uważać aby nie za dużo wsypać). Zostawić do wyrośnięcia. Po wyrośnięciu przełożyć na stolnicę, podzielić na 2 części , jedną posmarować dżemem borówkowym a druga posmarować margaryną i posypać kakao i cukrem, zwinąć jak roladę, przełożyć do foremek wysmarowanych i wysypanych mąką, piec ok. 45 minut w temp. 180 st C.

Strucle drożdżowe Strucla drożdżowa z kakao Strucla drożdżowa z dżemem

Dodaj komentarz