Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”

„Igrzyska śmierci” są pierwszą z trzech części bestsellerowej opowieści o mieszkańcach Panem, państwa, w skład którego wchodzi dwanaście dystryktów. Tyrania władzy nie kończy się na pobieraniu kolosalnych danin od mieszkańców, ale sięga dalej – władza corocznie zmusza po dwie osoby z każdego dystryktu do wzięcia udziału w Głodowych Igrzyskach. Stawką w tym turnieju jest własne życie, które może zachować tylko jeden uczestnik… Nieludzkie zmagania młodych Panemczyków, będących między dwunastym a osiemnastym rokiem życia śledzą ich rodziny i znajomi, bowiem igrzyska są transmitowane, by zapewnić pozostałym mieszkańcom państwa wątpliwą rozrywkę.

Główną bohaterką jest Katniss Everdeen, dziewczyna która mimo młodego wieku musi dbać nie tylko o siebie, siostrę i matkę, które zostały bez ojca i męża, ale także wziąć udział w igrzyskach. Czy uda jej się pokonać dwudziestu trzech przeciwników obu płci? Czy zdoła wykazać się większą siłą i sprytem niż inni? Czy życie jej rówieśników cokolwiek znaczy? Jeśli chcecie poznać losy Katniss i odpowiedzi na powyższe pytania sięgnijcie po lekturę!  :)

igrzyska graf

Dodaj komentarz