Szkolny Konkurs Ortograficzny

19 kwietnia  odbył się  SZKOLNY KONKURS  ORTOGRAFICZNY.  Celem konkursu było propagowanie umiejętności pisania zgodnego z regułami ortografii. Umiejętność ta jest w dzisiejszym świecie szczególnie wyjątkowa, zwłaszcza w dobie edytorów  tekstu poprawiających  najmniejsze błędy. Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy. Jednocześnie zapraszamy do udziału w konkursie  w przyszłym roku, a do tego czasu zachęcamy Was do dbania o nasz ojczysty  język, bo, jak pisał Janusz Korczak: „Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali. Język smuci się, choruje, gdy ludzie źle nim mówią lub piszą.”                                                                              

                                                                                                                                                                                              M.B.

 

WYNIKI  KONKURSU

KLASY TECHNIKUM

I miejsce  ex aequo    :  Elżbieta Oliwa   kl. III TG       

                                                 Grzegorz  Irlik   kl. I TKA

II miejsce:                          Natalia  Janoszek   kl. II TG

III miejsce ex aequo :  Klaudia Piątek kl. I TKA, Justyna Turczyńska  kl. I TG

                                                 Dominik  Stachnik kl. I TG

KLASY  ZSZ

I  miejsce                            —

II  miejsce :                       Damian Marchewka  kl. I EW

III  miejsce  ex aequo : Angelika Łapa kl. I EW

                                                  Kacper  Kapelak kl. I KC

 

Dodaj komentarz