Tort orzechowy z masą orzechową

Ciasto wykonane na kursie cukierniczym przez
Joannę Cedzidło, Katarzynę Łuczkiewicz i Józefa Gaudyna. 

Tort orzechowy z masą orzechową

Składniki

Biszkopt
6 szt jaja
0,18 kg cukier
0,04 kg mąka
0,14 kg orzechy
1 łyżeczka proszku

Masa
0,50 kg masło
2,5 szklanki mleko
0,25 kg cukier
3 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki mąki pszennej
3 żółtka
0,20 kg orzechy
2,5 szklanki mleka gotowanego
kwasek cytrynowy do smaku ok. 1 łyżeczki

1.) Orzechy zmielić. Białka ubić, utrwalić cukrem, dodać żółtka-wymieszać. Mąkę przesiać wraz z proszkiem do zmielonych orzechów-wymieszać. Dodać do ubitej masy i delikatnie wymieszać. Piec w 3 krążkach (160 st ok. 15-20 minut).
2) Orzechy zmielić. Połowę mleka zagotować z cukrem i cukrem wanilinowym, z drugiej połowy mleka , obu mąk i żółtek sporządzić zawiesinę, zahartować wrzącym mlekiem i ugotować budyń. Zagotować mleko i zalać nim orzechy. Masło zmiksować z kwaskiem cytrynowym rozpuszczonym w wodzie i dodawać po 1 łyżce zimnego budyniu, dodać zaparzone (zimne) orzechy i wszystko razem zmiksować.
3) Gotową masą przekładać krążki uprzednio naponczowane (woda +cukier +kwasek cytrynowy +spirytus).
4) Wykonać dowolną dekorację.

Dodaj komentarz