Turniej Historyczny

UCZENNICE ZSPS – KLASA II TG – NAJLEPSZE

             W bieżącym roku szkolnym uczennice klasy IITG w składzie: Monika Grzesiak, Natalia Janoszek, Natalia Jaskowska wzięły udział w Turnieju Historycznym „Cechy dawnego Krakowa w XIV – XVIII w.”.

Organizatorami Turnieju byli: Cech Rzemiosł Spożywczych i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji na wyżej wymieniony temat lub przygotowanie przewodnika po krakowskich cechach w okresie określonym w regulaminie konkursu. Przedstawicielki naszej szkoły zdecydowały się na wykonanie prezentacji.

Turniej rozpoczęło uroczyste spotkanie, które odbyło się 22 grudnia 2015 roku. Najważniejszym elementem spotkania był wykład pracownika Uniwersytetu Pedagogicznego poświęcony tematyce Turnieju.

Prace należało odesłać do końca lutego 2016 roku.

Dnia 19 maja 2016 roku w siedzibie Cechu Rzemiosł Spożywczych w Krakowie miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród i wyróżnień.

W uroczystości, prócz organizatorów, wzięli udział: władze Cechu, Dyrekcja Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego, przedstawiciel Małopolskiego Kuratorium Oświaty oraz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Wręczenie nagród poprzedził wykład dotyczący historii rzemiosła w Krakowie, wygłoszony przez pracownika Uniwersytetu Pedagogicznego.

Następnie wręczono nagrody i wyróżnienia.

UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY ZAJĘŁY PIERWSZE MIEJSCE.

Opiekowały się nimi panie: A. Rutkowska–Pęcak i E. Tabis.

GRATULUJEMY!!!

kraków2

Dodaj komentarz