Uczniowie pieką rożki krucho-drożdżowe

Uczniowie klasy 2TKA wypiekali ciasta pod okiem pani Agnieszki Komorowskiej. Grupa przyszłych technologów żywności może pochwalić się rożkami krucho – drożdżowymi, które smakują znakomicie.

 

1 kg            mąka
2 szt           żółtka
0,50 kg      masło
0,10 kg      drożdże
0,05 kg      cukier
0,25 l         śmietana

…………………………………………….

0,75 kg      marmolada z różą
2 szt           białko
0,20 kg      cukier
0,03 kg      margaryna do smarowania blach
0,20 kg       mąka do podsypania

Przesiać mąkę, posiekać z masłem. Drożdże upłynnić z cukrem, śmietaną i żółtkami, dodać do mąki posiekanej  z masłem i zarobić. Przełożyć do woreczka, zawiązać i zanurzyć w naczyniu z zimną wodą, kiedy ciasto wypłynie podzielić na 12 części, każdą część rozwałkować podzielić na 8 części, posmarować białkiem nałożyć marmoladę i formować rożki, posmarować białkiem posypać cukrem i układać na blasze posmarowanej margaryną, piec ok 20 minut w temp 180 st.

 

20170117_140306-jak-zmniejszyc-fotke_pl

Dodaj komentarz