Uczniowie ZSPS pieką świąteczne pierniczki dla potrzebujących

Uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie w ramach działających w szkole Szkolnego Koła Caritas i Koła Wolontariatu postanowili upiec świąteczne ciasteczka, które trafią do 200 rodzin mieszkających na terenie parafii pw. św. Floriana w Krakowie.

            Pomysł na taką akcję zrodził się dość spontanicznie. Katecheci pracujący w szkole zapytali miejscowego proboszcza ks. prał. Grzegorza Szewczyka o to, w jaki sposób uczniowie mogliby włączyć się we współpracę ze środowiskiem lokalnym. Ksiądz Proboszcz nie namyślając się długo zaproponował, aby uczniowie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia upiekli ciasteczka, które w specjalnie przygotowanych paczkach trafią do parafian.

             Wykorzystując fakt, że szkoła wyposażona jest w pracownię gastronomiczną, przy otwartości i chęci nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz hojności księdza Proboszcza, który sfinansował zakup produktów potrzebnych do przygotowania wypieków, uczniowie bardzo chętnie odpowiedzieli na pomoc ubogim bliźnim.

 

Pierniczki Pierniczki1 Pierniczki2 Pierniczki3 Pierniczki4 Pierniczki5 Pierniczki6

Dodaj komentarz