Uroczystości na Cmentarzu Rakowickim

Dnia  11 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch uroczystościach       o charakterze patriotycznym, które miały miejsce na Cmentarzu Rakowickim.

O godzinie 12 przy pomniku Ofiar Obozów odbyły się uroczyste obchody 72 rocznicy wyzwolenia niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i więzień.

Organizatorami byli Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Małopolska Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych . Na uroczystość złożyły się przemówienia byłych więźniów obozów koncentracyjnych oraz złożenie symbolicznych wiązanek kwiatów. O godzinie 13 odbyły się uroczyste obchody 77 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 22 rocznicy poświęcenia Symbolicznej Mogiły Pomnika Ofiar Komunizmu. Organizatorem był Komitet Opieki nad Miejscami Zbrodni Komunizmu.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w kaplicy cmentarnej w intencji Ofiar zamordowanych w Katyniu, wszystkich ofiar komunizmu i w intencji Ojczyzny. Dalsza część uroczystości miała miejsce przy Symbolicznej Mogile Pomnika Ofiar Komunizmu.

Społeczność szkolną reprezentowały uczennice klasy III TG, sztandar szkoły uczniowie          klasy II KI: Patrycja Banaś, Katarzyna Zych i Michał Kowal.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Krystyna Piskorz i Edyta Tabis.

WP_20170411_12_03_53_Pro WP_20170411_12_34_25_Pro WP_20170411_12_49_49_Pro

Dodaj komentarz