W poszukiwaniu inspiracji…

Dnia 13 marca 2016 r. grupa uczniów naszej szkoły, wraz z nauczycielami przedmiotów technologicznych, zwiedzała Targi Cukiernicze, Piekarskie i Lodziarskie „Sweet Expo 2016″. Była to 7 edycja Sweet Targów, której tegoroczna odsłona miała miejsce w Międzynarodowym Katowickim Centrum Kongresowym. Nasi uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję obserwować pokazy Mistrzów dekorowania tortów i mazurków oraz Chocolatierów przygotowujących pralinki.

Inspiracją dla naszych adeptów cukiernictwa były również zmagania baristów w ramach „Mistrzostwa Polski Baristów 2016″ oraz rozmaite mieszanki lodów, serbetów i świeżo wyciskanych koktajli, których każdy z uczestników mógł skosztować w dowolnej ilości. Ku naszej radości, jednym z wystawców swoich wyrobów cukierniczych okazał się być absolwent naszej szkoły tj. Grzegorz Śmiertka – technolog pracujący na co dzień w firmie EcoTrade z Gliwic. Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi za bardzo miłe przywitanie oraz ugoszczenie nas na targach, a także za możliwość skosztowania przepysznych wyrobów z jego zakładu.

I choć nasza wizyta obejmowała tylko niedzielne pokazy, ku zachęcie tradycji uczestnictwa w takowych targach, załączamy filmik prezentujący poniedziałkowe (14 marca 2016 r.) zmagania w ramach „Ogólnopolskiego Konkursu Cukierniczego dla szkół i organizacji młodzieżowych pt. ZDROWO-SMACZNIE-ARTYSTYCZNIE”.

https://www.youtube.com/watch?v=UESPa2-9nHo

Siembida Agnieszka
Sierak Joanna

Sweet Targi  Sweet Targi1  Sweet Targi2  Sweet Targi3  Sweet Targi4  Sweet Targi5  Sweet Targi6  Sweet Targi7  Sweet Targi8  Sweet Targi9  Sweet Targi10  Sweet Targi11  Sweet Targi12  Sweet Targi13  Sweet Targi14  Sweet Targi15  Sweet Targi16    Sweet Targi19  Sweet Targi20  Sweet Targi21

Dodaj komentarz