XIII ŚWIĘTO CHLEBA

Od 10 do 12 czerwca na placu Wolnica można było spróbować wyrobów piekarskich, wędliniarskich,  i innych produktów tradycyjnych. Także  nasza  szkoła aktywnie prezentowała się  na  XIII  Święcie  Chleba. W niedzielę o godz. 11 w kościele Bożego Ciała odprawiono mszę świętą, w której uczestniczyli małopolscy producenci. Potem poczty sztandarowe Krakowskiego Cechu Piekarzy,  Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 i oczywiście  naszej  szkoły  przeszły na pl. Wolnica, gdzie ks. Maciej Guziejko poświęcił chleb, którym dzielili się uczestnicy święta i licznie zgromadzeni goście. Duże krople święconej wody spadły na uczestników warsztatów „Przy chlebowym piecu”, dzieci były żywo zainteresowane wypiekaniem chlebowych figurek i obwarzanków. Pomagali im w tym nasi  uczniowie oraz znany mistrz piekarstwa  pan Antoni  Madej, któremu udało się odtworzyć smak chleba prądnickiego. Chleb ten od wieków gościł na stołach Wawelu. Mistrz zdradzał tajniki  wypieku tradycyjnego  pieczywa, mówił o zaletach  chleba  na  zakwasie i o jego przewadze  nad pieczywem produkowanym masowo. Podczas święta promowano wyroby tradycyjne: obwarzanki, podpłomyki, chleb prądnicki, chleb z otrębami, chleb z bakaliami, chleb żarnowy z Łomnej. A do  chleba można było spróbować np. kiełbasy wiejskiej z  galaretką lub smalcu ze skwarkami.  Były też pierogi oraz słodkości: tradycyjne lody, miód prosto z  ula czy wspaniały sernik z Kwaśniowa.

I my tam byliśmy i chleb  z  miodem  jedliśmy.                                                

 M.B.

 

Dodaj komentarz