ZSPS na XII Święcie Chleba „Chleb i wino”

Od 12 do 14 czerwca 2015 r.  plac Wolnica opanowali piekarze i producenci regionalnych i lokalnych produktów. Stoiska wystawców wypełniły  różnorodne rodzaje pieczywa – tradycyjne chleby na zakwasie, wielki chleb jagielloński, ciemne chleby z ziarnami, obwarzanki, podpłomyki  i kazimierzowskie bajgle. Do pieczywa serwowano oryginalne  sery, smalec ze skwarkami, kiszone ogórki, zaś miłośnicy słodkości mogli spróbować  różnych gatunków  miodu. I my tam byliśmy, „miód  i wino piliśmy”…

Nasza szkoła  prezentowała się  w sobotę  i niedzielę. W specjalnym namiocie odbywały się edukacyjne warsztaty piekarskie „Przy  chlebowym  stole”. Dzieci mogły własnoręcznie wykonać z przygotowanego ciasta bułki, rogale, obwarzanki, a  nawet zwierzątka, które potem  zostały  wypieczone. Wszystko odbywało się pod bacznym okiem mistrzów piekarstwa, naszych nauczycieli technologii oraz  przy aktywnej pomocy uczniów naszej szkoły. Warsztaty miały formę konkursu, po jego zakończeniu młodzi uczestnicy otrzymali dyplomy i zostali pasowani na młodych mistrzów w rzemiośle piekarza. Było wiele zabawy i entuzjazmu, bo zapach świeżych wypieków wpływał na  wszystkich  pozytywnie, zgodnie  ze staropolskim przysłowiem: „Aż  miło na  duszy , jak  świeży  chleb puszy”. Uczestniczyliśmy także w niedzielnej mszy św., po której na plac Wolnica uroczyście wprowadzono poświęcone chleb i wino. Piekarze uchylili rąbka zawodowej  tajemnicy i podpowiadali jak upiec prawdziwy  chleb. Mistrzowie podkreślali jedno: prawdziwy chleb to nie ten wypiekany przemysłowo w hipermarketach!

Dodaj komentarz